Bc. Lenka Drozdová

 

V dílně sociálního podniku Vyrobeno ve vsi se může pracovat už i přes zimu

Slezské Pavlovice, 25. listopadu 2016 - V dílně sociálního podniku Vyrobeno ve vsi ve Slezských Pavlovicích můžou zaměstnanci pracovat už i přes zimu. Díky dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje skrz Klastr sociálních inovací a podniků -- SINEC z.s. byl do dílny pořízen kotel na tuhá paliva a vybudován nový komín. Díky tomu je dílna vytápěna a je možné přijímat i objednávky na zimní měsíce, kdy se v dílně pracovat nemohlo.

Sociální podnik Vyrobeno ve vsi paní Lenky Drozdové ze Slezských Pavlovic se zaměřuje na výrobu výrobků ze dřeva, kovu i oceli pro denní použití, ale i například pro obce a města nebo pro soukromé společnosti s celostátní působností. „V letních měsících jsme získali zakázku na výrobu atypických pivních barových stolů pro jeden ostravský pivovar. Tyto barové stoly měly jednu nohu připomínající kámen a dřevěná deska baru byla zdobena kovanými doplňky,“ osvětluje majitelka sociálního podniku Vyrobeno ve vsi paní Lenka Drozdová nabídku podniku. „V rámci podniku nyní zaměstnáváme jednu osobu na pozici dělník ve výrobě a službách, v budoucnu bychom rádi zaměstnávali minimálně 4 zaměstnance. Chceme tímto podpořit lokální zaměstnanost,“ dodává Drozdová.

„Výrobky sociálního podniku paní Drozdové jsem měl možnost osobně několikrát shlédnout
a oceňuji jejich kvalitu. Proto jsem již v jednání s paní Drozdovou a chtěl bych pro naši obec objednat dřevěné turistické ukazatele,“ dokládá zájem o výrobky ze sociálního podniku Vyrobeno ve vsi starosta obce Hlinka Marcel Chovančák.

Dotace ve výši 100.000,-Kč pro sociální podnik Vyrobeno ve vsi není jedinou dotací, kterou Moravskoslezský kraj skrz Klastr sociálních inovací a podniků - SINEC z.s. poskytl. „Na Osoblažsko bylo poskytnuto celkem 5 dotací v celkové výši 1 milion korun. Jsem ráda, že jedním z těchto podpořených sociálních podniků je i podnik paní Lenky Drozdové.  Na Osoblažsku je potřeba každé pracovní místo a Vyrobeno ve vsi vyrábí atypické výrobky, po kterých je poptávka. A to je dobře,“ dodává prezidentka Klastru paní Jana Juřenová.