PEMAKO, s.r.o.

 

I na Osoblažsku je možné poskytovat pedikúru, manikúru a kosmetiku na profesionální úrovni

Osoblaha, 28. listopadu 2016 - Z Osoblažska je do většího města dojezdová vzdálenost přes 30 km. To znesnadňuje dostupnost některých služeb, na které jsou v městech občané běžně zvyklí. Sociální podnik PEMAKO, s.r.o. přináší na Osoblažsko profesionální pedikúru, manikúru a kosmetiku. Za těmito službami již nebudou muset ženy a dívky z Osoblažska dojíždět, ale od příštího roku tyto služby naleznou v Osoblaze. A to i díky finanční podpoře z rozpočtu Moravskoslezského kraje prostřednictvím Klastru sociálních inovací a podniků - SINEC, z.s.

„Díky finanční dotaci byl pořízen ultrazvukový přístroj pro čištění a masáže. Na tento přístroj byla poskytnuta dotace ve výši 150.000,-Kč. Díky této investici nabídneme ženám z regionu kompletní a kvalitní ošetření jejich pleti, kůže a nehtů,“ přibližuje účel dotace jednatelka sociálního podniku PEMAKO, s.r.o. Martina Grivalská. Sociální podnik v budoucnu plánuje vytvořit 3 dlouhodobá pracovní místa pro místní občany v pozicích manikérka, pedikérka a kosmetička. A to vše s cílem zvýšit nabídku služeb péče o pleť, tělo a pokožku.

„Služby, které bude nabízet sociální podnik PEMAKO, s.r.o., patří mezi základní nabídku služeb pro občany. Jsem velmi ráda, že tyto služby budou moci využívat i ženy na Osoblažsku. Nebudou muset dojíždět do Krnova a dál. A co je podstatné, je možné okruh zájemkyň o službu rozšířit i klientelu z Polska,“ říká Jana Juřenová, prezidentka Klastru sociálních inovací a podniků - SINEC, z.s.