Konání odborného semináře projektu

na téma Sociální podnikání ve vztahu k veřejné správě, Ostrava, 15.5.2017

Dne 15. května 2017 se konal úvodní seminář pro veřejnou správu v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace vzdělávání spadá do klíčové aktivity 3 projektu – Semináře pro veřejnou správu.

Dnešní odborný seminář byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k veřejné správě a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s Moravskoslezským krajem. Seminář se konal v příjemných a reprezentativních prostorech Krajského úřadu Moravskoslezského kraje a záštitu nad celou akcí převzal náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast pan Jiří Navrátil.

Seminář odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v regionu, problematika sociálního podnikání obcí a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se semináře zúčastnilo 17 osob z řad zástupců veřejné správy a to konkrétně města Kopřivnice, města Bílovce, města Frýdlantu nad Ostravicí, města Třince, města Orlové, města Jablunkova, statutárního města Havířova, města Nového Jičína, města Bruntálu a statutárního města Frýdku – Místku.

Další semináře pro veřejnou správu budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.