Konání odborného semináře projektu na téma Sociální podnikání ve vztahu k veřejné správě, Bílovec dne 10.10.2017

Dne 10. října 2017 se konal další ze série seminářů pro veřejnou správu v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace vzdělávání spadá do klíčové aktivity 3 projektu – Semináře pro veřejnou správu.

Dnešní odborný seminář byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k veřejné správě a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s městem Bílovec. Seminář se konal v příjemných a reprezentativních prostorech městské knihovny v Bílovci.

Seminář odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v regionu, problematika sociálního podnikání obcí a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se semináře zúčastnily 4 osoby z řad zástupců veřejné správy a to konkrétně města Bílovce, které zastupoval pan starosta Mgr. Pavel Mrva a pan tajemník městského úřadu Ing. Jiří Hodic.  Dále byla přítomna zástupkyně odboru sociálních věcí z Městského úřadu v Bílovci a rovněž zástupkyně Města Klimkovice.

Další semináře pro veřejnou správu budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.