Konání odborného semináře projektu na téma
Sociální podnikání ve vztahu k veřejné správě,
Český Těšín dne 6.3.2018

 

Dne 6. března 2018 se konal další ze série seminářů pro veřejnou správu v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace vzdělávání spadá do klíčové aktivity 3 projektu – Semináře pro veřejnou správu.

Dnešní odborný seminář byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k veřejné správě a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s městem Český Těšín. Seminář se konal v příjemných a reprezentativních prostorech Městského úřadu v Českém Těšíně. Účastníky semináře rovněž přivítal starosta města Český Těšín pan Ing. Vít Slováček.

 

Seminář odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v regionu, problematika sociálního podnikání obcí a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se semináře zúčastnilo 15 osob z řad zástupců veřejné správy a neziskových organizací na území města.

 

Další semináře pro veřejnou správu budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.