Konání odborného workshopu projektu na téma Sociální podnikání ve vztahu
k podnikatelskému sektoru, Bruntál dne 28.11.2017

Dne 28. listopadu 2017 se konal již čtvrtý ze série workshopů pro podnikatelskou veřejnost v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace workshopů spadá do klíčové aktivity 4 projektu – Workshopy pro podnikatele.

Dnešní odborný workshop byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k podnikatelské veřejnosti a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s Městským úřadem v Bruntále, v jehož prostorech se seminář konal.

Worshop odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v region a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se workshopu zúčastnilo 10 osob, včetně starosty města Bruntálu pana Ing. Petra Ryse, MBA a zástupců podnikatelské veřejnosti a to konkrétně z firem VK Oděvy s.r.o., RA Dynamics s.r.o., Zelená dílna s.r.o., Aperkom z.ú. a Liga Bruntál o.p.s.

Další workshopy pro podnikatelskou veřejnost budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.