Konání odborného workshopu projektu na téma Sociální podnikání
ve vztahu k podnikatelskému sektoru, Velké Hoštice dne 12.10.2017

Dne 12. října 2017 se konal úvodní ze série workshopů pro podnikatelskou veřejnost v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace workshopů spadá do klíčové aktivity 4 projektu – Workshopy pro podnikatele.

Dnešní odborný workshop byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k podnikatelské veřejnosti a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s MAS Hlučínsko. Seminář se konal v prostorech společnosti Hoštická a.s. ve Velkých Hošticích, okres Opava.

Worshop odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům workshopu byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v regionu, problematika sociálního podnikání obcí a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se workshopu zúčastnilo 5 osob z řad zástupců podnikatelské veřejnosti a to konkrétně z firem Empresa s.r.o., Svářečská škola Kravaře s.r.o., Agrosea spol. s.r.o. a MAS Hlučínsko.

Další workshopy pro podnikatelskou veřejnost budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.