Konání odborného workshopu projektu na téma Sociální podnikání ve vztahu k podnikatelskému sektoru,
Ostrava dne 3.4.2018

 

Dne 3. dubna 2018 se konal již sedmý ze série workshopů pro podnikatelskou veřejnost v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace workshopů spadá do klíčové aktivity 4 projektu – Workshopy pro podnikatele.

Dnešní odborný workshop byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k podnikatelské veřejnosti a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Moravskoslezského kraje v Ostravě, v jejíž prostorech se seminář konal.

Workshop odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v region a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se workshopu zúčastnilo 7 osob - zástupců podnikatelské veřejnosti a to konkrétně z firem 111 Fajana s.r.o., Charita sv. Alexandra, Sellot s.r.o., Galaxie centrum pomoci z.ú., Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné - Slezské univerzity v Opavě, Okresní hospodářské komory v Šumperku.

Další workshopy pro podnikatelskou veřejnost budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.  Mimo realizace workshopů nabízíme zájemcům rovněž možnost individuálních konzultací v kanceláři Klastru v Ostravě – Zábřehu.