Konání odborného workshopu projektu na téma Sociální podnikání ve vztahu k podnikatelskému sektoru Ostrava - Třebovice 20.2.2018

 

Dne 20. února 2018 se konal již šestý ze série workshopů pro podnikatelskou veřejnost v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace workshopů spadá do klíčové aktivity 4 projektu – Workshopy pro podnikatele.

Dnešní odborný workshop byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k podnikatelské veřejnosti a Klastr SINEC jej připravil v prostorech kulturního domu ALTÁN, který je situován  v parku městského obvodu Ostrava – Třebovice.

Worshop odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v region a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se workshopu zúčastnilo 6 osob - zástupců podnikatelské veřejnosti a neziskového sektoru, kteří se zajímají o možnosti založení vlastního sociálního podniku. Za spoluorganizaci semináře děkujeme panu Mgr. Bc. Lukáši Volnému. 

Další workshopy pro podnikatelskou veřejnost budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.