Konání odborného workshopu projektu na téma Sociální podnikání
ve vztahu k podnikatelskému sektoru, Ostrava dne 9.11.2017

Dne 9. listopadu 2017 se konal již třetí ze série workshopů pro podnikatelskou veřejnost v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace workshopů spadá do klíčové aktivity 4 projektu – Workshopy pro podnikatele.

Dnešní odborný workshop byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k podnikatelské veřejnosti a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s Impact HUB Ostrava, v jehož prostorech se seminář konal.

Worshop odborně vedla prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v region a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se workshopu zúčastnilo 13 osob z řad zástupců podnikatelské veřejnosti a to konkrétně z firem Sladké Osoblažsko s.r.o., Osoblažské odpady s.r.o., P&A Thrax s.r.o., RA Dynamics s.r.o., Zelená dílna s.r.o., Gestoparet s.r.o., Demopanely s.r.o., Botumy s.r.o. a dalších subjektů.

Další workshopy pro podnikatelskou veřejnost budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.