Konání odborného workshopu projektu na téma
Sociální podnikání ve vztahu k podnikatelské veřejnosti, Karviná dne 2.11.2017

Dne 2. listopadu 2017 se konal druhý ze série workshopů pro podnikatelskou veřejnost v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace workshopů spadá do klíčové aktivity 4 projektu – Workshopy pro podnikatele.

Dnešní odborný workshop byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k podnikatelské veřejnosti a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s Business Gate Karviná. Seminář se konal v prostorech společnosti Business Gate v Karviné.

Worshop odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v regionu, problematika sociálního podnikání obcí a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se workshopu zúčastnilo 8 osob z řad zástupců podnikatelské veřejnosti a to konkrétně z firem Alvit s.r.o., Imperium Holz s.r.o., Martin Kolek s.r.o., Unikacentrum Karviná a Slezská univerzita, Obchodně – podnikatelská fakulta v Karviné.

Další workshopy pro podnikatelskou veřejnost budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.