Konání odborného workshopu projektu na téma Sociální podnikání ve vztahu
k podnikatelskému sektoru, Ostrava, 5.12.2017

Dne 5. prosince 2017 se konal již pátý ze série workshopů pro podnikatelskou veřejnost v rámci realizace projektu Stabilizace Klastru sociálních inovací a podniků SINEC a podpora jeho členů. Realizace workshopů spadá do klíčové aktivity 4 projektu – Workshopy pro podnikatele.

Dnešní odborný workshop byl zaměřen na oblast sociálního podnikání ve vztahu k podnikatelské veřejnosti a Klastr SINEC jej připravil ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou Moravskoslezského kraje v Ostravě, v jejíž prostorech se seminář konal.

Worshop odborně vedli prezidentka Klastru SINEC a ředitelka společnosti Liga s.r.o. Bruntál paní Bc. Jana Juřenová, MSc. a manažer Klastru SINEC pan Ing. Vojtěch Beck. Účastníkům semináře byly představeny základní principy sociálního podnikání, příklady fungujících sociálních podniků v region a nástroje financování vzniku a rozvoje sociálních podniků v ČR. Celkem se workshopu zúčastnilo 14 osob - zástupců podnikatelské veřejnosti a to konkrétně z firem 111 Fajana s.r.o., Charita sv. Alexandra, Euro Grant Investment s.r.o., Služby a řemesla BEC družstvo, TEQRA s.r.o., Lift Group s.r.o. a zástupci OSVČ. Semináři byl přítomen rovněž zástupce MPSV ČR paní Mgr. Andrea Beličinová.

Další workshopy pro podnikatelskou veřejnost budou v rámci realizace projektu probíhat v následujících měsících na území jednotlivých obcí s rozšířenou působností na území Moravskoslezského kraje.