Konání stáže v sociálních podnicích společnosti Ledovec z.s, Ledce ve dnech 17. a 18. dubna 2018

 
Ve dnech 17. a 18. dubna se zaměstnanci členské organizace Klastru SINEC společnosti MENS SANA z.ú. zúčastnili stáže ve společnosti Ledovec, z.s. se sídlem v Ledcích u Prahy. 
 
Předmětem stáže bylo seznámení se s chodem jednotlivých sociálních podniků, organizační strukturou, činností a předmětem podnikání.
Café restaurant Kačaba funguje v Plzni od roku 2005, v současnosti zaměstnává 30 lidí se zdravotním znevýhodněním. V restauraci se pracuje na zkrácený pracovní úvazek 4 hodiny denně, od pondělí do pátku. Restaurace nabízí široký sortiment jídel, denní menu, snídaně i večeře s využitím regionálních potravin. 
 
 
Secondhelp vznikl v roce 2010 jako projekt obecně prospěšné společnosti. Cílem je prostřednictvím zpracování a prodeje kvalitního oblečení z druhé ruky vytvořit a dlouhodobě udržet pracovní místa pro OZP, kterých v jejich provozech pracuje více než 80%. Nabídku své činnosti rozšířili i do jiných měst - Klatovy, Nýrsko, Plzeň, Rožnov pod Radhoštěm, Sušice a Valašské Meziříčí. 
Dohromady s.r.o. se sídlem v Třemošné u Plzně je sociální podnik, který vznikl na počátku roku 2012. Minimálně 75% zaměstnanců tvoří lidé se zdravotním postižením. Ve společnosti se pracuje na zkrácený pracovní úvazek. Společnost se zabývá zpracováním pěnových a bublinkových fólií, plachet apod. 
Garden gang, Plzeň zaměstnává lidi se zdravotním znevýhodněním, kteří zvládnou práci v zahradách a městských parcích v Plzni. Práce je různorodá a vždy se odvíjí od zakázek. 
Statek Černá ovce, Plzeň zaměstnává lidi se zdrvaotním znevýhodněním, kteří pomáhají s péči o zvířata, ke statku patří také zahrada, kde je mořné najít pracovní uplatnění. 
 
 
Ledovec je nezisková organizace, která nabízí lidem s duševním onemocněním a nebo mentálním handicapem z plzeňského regionu podporu při udržování a zlepšování kvality jejich života v běžných podmínkách. 
 
Stáž byla velice přínosná a stážisté vyjadřují poděkování panu Fojtíčkovi za poskytnutý čas, poradenství a konzultace.