Konání stáže v Sociálním družstvu Stabilita Olomouc dne 8. srpna 2017

Dne 8. srpna 2017 se konala již sedmá stáž ze série stáží v sociálních podnicích, určených pro zaměstnance členských nestátních neziskových organizací Klastru sociálních inovací a podniků - SINEC, z.s. Realizace stáží spadá do klíčové aktivity 5 projektu - Stáže v sociálních podnicích.


Stáže v Sociálním družstvu Stabilita Olomouc se zúčastnilo 5 osob, zaměstnanci společnosti Jinak o.p.s.

Sociální družstvo provozuje Kavárnu v centru města Olomouce a aktuálně i výrobnu dortů a sortimentu do kavárny. Oba tyto provozy byly nastartovány za finanční podpory dotací z Evropské unie.

Účastníci stáže se setkali se statutárním zástupcem organizace panem Šedou, který je zasvětil do historie sociálního podniku, provedl je prostory provozu kavárny Naše Café, odpověděl na všechny kladené dotazy. Poté se účastníci stáže přesunuli do výrobny dortů, kde měli také možnost projít si celý provoz a seznámit se s panem Kloudou – provozním manažerem. Ten jim vysvětlil vše od zásobování, přes výrobu, práci se zaměstnanci až po distribuci výrobků.

Stáž byla hodnocena účastníky jako velice prospěšná, dohodli se na další spolupráci a předávání zkušeností se sociálním družstvem.